Mırıldandıklarım 1


Sıla’nın Son Albümü ve Düşündürdükleri

Sıla’yı ilk defa Kenan Doğulu’yla yaptığı “…dan sonra” adlı şarkıdaki düetiyle tanıdım. Rap-pop karışımı bir şarkıda Kenan Doğulu’yla düet yapan bir kız olarak çok da dikkatimi çekmemişti. Taa ki “İmza: Sıla” adlı albümü bir arkadaşımın önerisiyle alıp, defalarca dinleyene kadar. İnşallahYoruldumSevişmeden Uyumayalım gibi müthiş şarkıların yanına yine Kenan Doğulu’yla yapılan Bitse de Gitsek adlı bir düeti eklemiş. Ve dinlemeye doyulmayan 10 şarkılık güzel bir albüm ortaya çıkmış.
Albümü dinledikten sonra internet üzerinden bir arama yaptım Sıla hakkında. Sıla isimli televizyon dizisindeki dizi müziğini Sezen Aksu’yla birlikte yaptıklarını ve şarkıyı da Sıla’nın seslendirdiğini öğrendikten sonra, beni en çok şaşırtan şey günlerdir Ferhat Göçer’in sesinden dinleyip, kendi kendime mırıldandığım “Vur Kadehi Ustam” şarkısının da söz ve müziğinin de ona ait olduğunu öğrenmem oldu. Aynı zamanda Şeffaf Oda adlı programda bu şarkıyı bir de Sıla’dan dinleyince son günlerde sürekli dinlediğim ve mırıldandığım şarkıların Sıla’ya ait olduğunu fark ediyorum. Müzikal alt yapısını sesiyle ve şarkı sözleriyle birleştiren böyle bir şarkıcıyı biraz geç fark etmiş olmanın da üzüntüsünü yaşıyorum.

Tuna BAŞAR

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget