Penguen Kolu/Kanadı IVprojeler

Uzun zamandır aklımdan geçen, fakat zaman yokluğundan hayata geçiremediğim “günlükler” düşüncem vardı. Daha önce aylık Günlükler’i ve her gün de Gece’yi yayınlıyordum. Şimdi de Okuma Defteri’ne, Seyir Defteri’ne, Şiir Düşü’ne ve Mırıldandıklarım’a da aylık günlükler eklemeyi düşünüyorum.
Kitaplar, dergiler ve yazarlar hakkında günlük olarak düştüğüm notları Okuma Defteri’nde; filmler, tiyatro oyunları, resimler, müzeler, yönetmenler, ressamlar ve şehirler üzerine olanları Seyir Defteri’nde; müzik, müzisyenler hakkındakileri Mırıldandıklarım’da; şiir ve şairler üzerine notlarımı da Şiir Düşü’nde her ayın sonunda günlük halinde yayınlamayı planlıyorum.
Bu konuda Gültekin Emre’nin Varlık ve Hürriyet Gösteri dergilerindeki, Naim Dilmener’in Milliyet Sanat’taki ve Onur Caymaz’ın çeşitli dergilerde yayınlanan Dünebakanlar’ı ve yazarların günlükleri bana yol gösterici oldu.

Tuna BAŞAR
Like

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget