Rota 10


En Kısa Zamanda Yapmayı Planladıklarım

1. Edebiyat ve sanat dergileri için blog sayfama “Dergiler” başlığıyla yazılar yazmalıyım.
2. Okuduğum her kitap için Okuma Defteri’ne, eğer okuduğum kitaplar yeni yayınlanan kitaplardan biriyse de Kitap Eleştirileri’ne yazılar yazmalıyım.
3. Gezdiğim sergiler, izlediğim filmler, tiyatro oyunları için Seyir Defteri’ne yazılar yazmalıyım.
4. İzmir’in Kültür Sanat İzleği başlıklı yazımı tamamlayıp yayınlamalıyım.
5. Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 200 Film listesini çıkarıp sırayla izlemeliyim.
6. Türkiye’nin tüm şehirlerine ayak basma projem doğrultusunda Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa turuna çıkmalıyım.
7. Okuma Defteri’ne Okuma Günlüğü, Seyir Defteri’ne Seyir Günlüğü, Mırıldandıklarım’a Müzikal Günlük ve Şiir Düşü’ne Şiir Günlükleri altbaşlığıyla günlükler yazmalıyım.
8. Daha önce planladığım fakat penguen kolu/kanadı olarak kalan Yazamadıklarım ve Ukde projelerimi tek bir başlık altında hayata geçirmeliyim.
9. Eylül’e Mektuplar projemi daha düzenli bir şekilde sürdürmeliyim ve bu proje için mektup üzerine yazılan kitapları ve önemli yazarların mektuplarını okumalıyım.
10. İzlek için İstanbul, İzmir ve doğu hakkında gezi yazıları yazmalıyım.
11. Daha fazla şiir üzerine yoğunlaşmalıyım. Daha detaylı şiir incelemeleri yapmalıyım. Bu incelemeleri Şiir Düşü’nde yayınlamalıyım. Ve daha önce yazdığım şiir alıştırmaları üzerinde çalışmalıyım.
12. Hayat Notları’na çok daha yoğun bir şekilde odaklanmalıyım. Aforizmalar, özlü sözler üzerinde çok daha fazla durmalıyım.
13. İyi bir kitaplık nasıl olmalıdır, ana fikri üzerine yazdığım yazıyı gözden geçirip yayınlamalıyım. Ve bu doğrultuda kitaplığımdaki eksikleri bir an önce gidermeliyim.
14. Düşbükeyler için daha önce yazdığım yazıları gözden geçirip, yeniden yazmalıyım. Fazlalıkları atıp daha sade ve yoğun bir kıvama getirmeliyim her yazdığım yazıyı.
15. Bir türlü başlayamadığım Çizilemeyen Portreler ve Çağrışımlar başlıklı projelerime başlamalıyım. Çizilemeyen Portreler için ilk yazıyı Enis Batur üzerine yazmalıyım. Çağrışımlar için de daha önce yazdığım Tüm Ders Notları, Polisiye ve Murathan Mungan başlıklı yazıları gözden geçirmeliyim.
16. Her hafta biri roman, biri öykü, biri şiir ve biri de deneme olmak üzere en az 4 kitap okumalıyım. En az 2 film izlemeliyim ve en az bir albümü de detaylı bir şekilde dinlemeliyim. Okuduklarım, izlediklerim ve dinlediklerim hakkında günü gününe yazmalıyım.
17. Her ay tüm projelerim için en az bir ürün verecek şekilde bir yazma hızına erişmeliyim.
18. Her gün Not Defteri’ni, Günlükler’i, Gece’yi ve Günler’i düzenli bir şekilde yazmalıyım.
19. Her hafta Rota’mı çizmeliyim.
20. 10 veya 15 günde bir Yazı Masası’nı düzene sokmalıyım ve üzerinde çalıştıklarım hakkında yazı yazmalıyım.
21. Son zamanlarda felsefe ve mitoloji konusunda kendimi yetersiz hissetmeye başladım. Bu konudaki açığımı kapatmak için felsefe ve mitoloji üzerine yoğunlaşmalıyım.
22. Sadece Milliyet Blog için sağlık yazılarına başlamalıyım. Günümüzün en önemli sağlık problemleri hakkında insanların rahatlıkla anlayabileceği şekilde aydınlatıcı yazılar yazmalıyım.
23. Türk ve dünya resminden Ölmeden Önce Mutlaka Görülmesi Gereken 200 Resim listesini çıkarmalıyım ve öncelikle Türk ressamların resimlerini görmek için müze müze gezmeliyim.
24. Her hafta Aklımda Kalanlar’ı ve Seçtiklerim’i yayınlamalıyım. Bu iki başlık ışığında mutlaka okunması gereken kitaplar listeme yenilerini eklemeliyim, mutlaka okunması gereken şiirleri ve öyküleri seçmeliyim. Bunlar için yeni bir başlık açıp günden güne bu listeleri çoğaltmalıyım.
25. Yazdığım yazıların ve şiirlerin bazılarını edebiyat dergilerine göndermeliyim. Yeniden dergilerde kendime yer bulmalıyım.

Tuna BAŞAR
Kategori:
Like

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget