Yaz Okuma Şenliği 2015 Değerlendirme


Yaz Okuma Şenliği kapsamında 8 Ağustos itibariyle okuduğum kitapların listesini aşağıda sunuyorum. İlk defa katıldığım bu şenliğin ilk bölümünde planladığım seviyede bir okuma hızına ulaşamadım ne yazık ki. Ama yine de fena sayılmaz. Ben en az 12 kitap okumayı planlıyordum bu sürede ama şenliğin ilk bölümünü 9 kitapla geçtim. Kalan kitapları da ikinci bölümde okumayı planlıyorum. Umarım belirlediğim tüm kitapları okumuş olurum şenliğin sonunda.

Puanıma gelince;
            9 kitap okuduğum için 9x10=90 puan
            Toplamda 2502 sayfa okuduğum için de 25 puan
            Toplam 90+25=115

4. Kategori (10 puan): Müzik temalı bir kitap

-          Müzik Nedir, Nasıl Bir Sanattır?, Ahmet Say, Evrensel Basım Yayın, 264 syf

6. Kategori (10 puan): Yasaklanmış bir kitap.

-          Memleketimden İnsan Manzaraları, Nâzım Hikmet, YKY, 537 syf

8. Kategori (10 puan): İsminde yaz mevsimini çağrıştıran bir kelime geçen veya olayların yaz mevsiminde geçtiği bir kitap.

-          Yaz, Kürşat Başar, Everest Yay, 328 syf

11. Kategori (10 puan): Bir öykü kitabı.

-          Gülünesi Aşklar, Milan Kundera, Can Yay, 237 syf

13. Kategori (10 puan): Tiyatroya uyarlanmış bir roman veya öykü veya şiir (Doğrudan tiyatro eseri olarak yazılmış kitaplar kapsam dışı)

-          Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay, İletişim Yay, 479 syf

17. Kategori (10 puan): İlk baskısını 2013'te veya daha sonra yapmış bir kitap (Yabancı kitaplarda Türkçe baskısının çıktığı tarih olur).

-          Cin Kontrol Noktası, küçük İskender, Sel Yay, 175 syf

18. Kategori (Her kitap 10 puan, 3 kitabı da okuyana ekstradan 20 puan, toplam 50 puan): Avrupa edebiyatından üç kitap. Kitapların biri İngiliz, biri Fransız, biri Alman edebiyatından olmalı. Türk edebiyatı kapsam dışı.

-          Genç Werther’in Acıları, Goethe, Can Yay, 158 syf

20. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 20 puan, toplamda 60 puan): Şimdiye kadar hiç kitabını okumadığınız dört yazardan birer kitap. Yazarların ikisi Türk, ikisi yabancı, ikisi kadın, ikisi erkek olmalı.

-          Sevgili, Marguerite Duras, Can Yay, 102 syf

21. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 50 puan, toplamda 80 puan): İsminde aynı kelimenin geçtiği üç kitap. ("Bir" sözcüğü kapsam dışı).

-          Şimdi Saat Kaç, Ferit Edgü, YKY, 222 syf
Like

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget