Gündemdekiler -8-


Selçuk Altun’un “Buraları Rüzgâr Buraları Yağmur” adlı yeni romanı İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basıldı.

• Bu yılki Nobel Edebiyat Ödülü’nü gazeteci kimliği ön planda olan Belaruslu kadın yazar Svetlana Aleksiyeviç kazandı. İngiltere’nin en saygın edebiyat ödülü olan Man Booker’ı ise Jamaikalı yazar Marlon James aldı.

• Bu yıl ikincisi düzenlenen Fotoİstanbul Uluslararası Fotoğraf Festivali’nin onur konuğu Ara Güler’miş. Sanatçının “Kayıp İstanbul” adlı fotoğraf sergisi Beşiktaş’ta açık alanda sergilenecekmiş.

İş Sanat 16. sezonunu Parlayan Yıldızlar Meriç Soylu Ödüllerini kazanan kemancı Hande Küden, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Ferhat Can Büyük’ün Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde vereceği konserle açacak. 5 Kasım’daki konserde Ludwig van Beethoven’ın Üçlü Konçerto ile Do Majör Op. 56 eserleri ve Johannes Brahms’ın Senfoni No. 2 ve Re Majör Op. 73 eserleri seslendirilecek.   
• Dünyanın en büyük kitap fuarı olan Frankfurt Kitap Fuarı açıldı. 18 Ekim’e kadar sürecek fuarın bu yılki an teması Düşünce Özgürlüğü olarak belirlenmiş.

Tuna BAŞAR

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget