Rota 46


planladıklarım

1. Behçet Necatigil Şiir Ödülü’nü kazananların listesini Listelediklerim’de yayınlamalıyım.
2. Turgut Uyar’ın Bir Şiirden adlı inceleme kitabını edinip okumalıyım.
3. Thomas Mann’in Venedik’te Ölüm adlı kitabını yeniden okumalıyım ve bu kitaptan yola çıkarak çekilen, Luchino Visconti’nin yönetmenliğini yaptığı filmi de izlemeliyim.
4. Binbir Gece Masalları, Don Kişot, Romeo ve Juliet, Mitolojik Hikâyeler gibi çok önemli eserler yıllar boyunca birçok sanatçıyı etkilemişlerdir ve yepyeni sanat eserlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuşlardır. Bu tarz eserlerden yola çıkarak filmler çekilmiş, tiyatro oyunları sahnelenmiş, opera-baleler seyirci karşısına çıkmış, romanlar, öyküler, şiirler yazılmıştır. İşte bu tür önemli eserleri tek tek belirlemeliyim. Hangi eser kendinden sonra ortaya çıkan hangi sanat eserini etkilemiştir? Bu sorunun yanıtını aramaya başlamalıyım ve bu konuda bir liste oluşturmalıyım.
5. 10 Yazar 10 İlk Kitap seçkisi için hazırlık yapmalıyım.

Tuna BAŞAR

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget