Gece XLIX9 Ekim 2011
Pazar

Birkaç farklı konuda seçki oluşturma düşüncem beni dürtmeye başladı son günlerde. Beğendiğim Şiirler Seçkisi, Şiir Düşü Şiir Yıllığı 2011 ve Özel İsim Şiirleri Antolojisi adlı projelerim zaten uzun zamandır aklımın bir köşesinde yerlerini almıştı.. En uygun zamanı bekliyordum bu projelere başlamak için. Şubat 2012’de Şiir Düşü Şiir Yıllığı 2011 başlıklı projeye başlayacağım. Diğer projelere de önümüzdeki bir iki hafta içinde başlarım diye düşünüyordum ki aklıma yeni bir proje daha düştü: Dizeler ve Aforizmalar Antolojisi. Bazı şiirleri ve bazı kitapları okurken özellikle beğendiğim bölümler oluyor. Bu bazen bir şiirin tamamı değil de bir iki dizesi, bazen de bir kitaptaki aforizma tadındaki bir cümle oluyor. İşte bu dizeleri ve cümleleri Dizeler ve Aforizmalar Antolojisi adı altında yayınlamayı düşünüyorum.
Birçok yazardan, şairden birçok alıntı yapılıyor fakat çoğu zaman bu alıntılarda sadece yazar ismi belirtiliyor. O alıntının hangi şiirden, hangi kitaptan, kitabın hangi sayfasından yapıldığı belirtilmiyor. Bu alıntılarla karşılaşan okurlar o alıntının yapıldığı şiire veya yazıya kolaylıkla ulaşamıyor. Bu nedenle bu proje sırasında hem alıntıladığım dizenin veya aforizmanın hangi kitapta yer aldığını hem de bu kitabın kaçıncı baskısının kaçıncı sayfasından alıntılandığını da belirteceğim. Üstelik yaptığım alıntının bulunduğu kitabın da kapak fotoğrafını yayınlayacağım.
Bir an önce bu yeni projeme başlamalıyım. Aklımda yer edinen tüm projelere de hayat vermeliyim artık.

9ekim’11gecesi mutki

Tuna BAŞAR
Kategori:
Like

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget