Gece I


22 Nisan 2009
Çarşamba

Ne zaman önümde birkaç gün boşluğum olsa, o boşluğu öncelikle kitaplara ayırırım. Okumayı planladığım kitapları, öncelikli olanları belirleyerek, çalışma masama dizerim. Öncelik okumanındır, sonra yazmaya gelir sıra. Bu tür boş zamanlarda Not Defteri’mi, Günlükler’imi düzenli bir şekilde yazarım. Her günün sonunda da Not Defteri’mi gözden geçirip Kırıntılar’ı, Aklımda Kalanlar’ı, Değinmeler’i, Seyir Defteri’ni ve Okuma Defteri’ni kendi içinde sıralarım. Bazen yakaladığım bir aforizma beni çok mutlu eder. Hemen Hayat Notları dosyama iliştiriveririm. Her bir dosya zamanla yayınlanma sırasını bekler.
Şimdi de önümde yaklaşık 8 gün var. Bu sekiz gün için yine önceliği okumaya, yani kitaplara ayırdım. 8 gün için çok fazla sayıda kitap (25 kitap) seçmiş olsam da çalışma masamın üzerindeki kitaplar beni şu an için çok huzurlu kılıyor.

Tuna BAŞAR

yirmi2nisan’09gecesi karşıyaka

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget