Gece LVII


14 Ekim 2012
Pazar

Uyumsuzluk…
İki insanın uyumsuz olması nasıl bir şeydir tam olarak? Birbirini tamamlayamamaları mı, yoksa birbirinin aynısı olmamaları mı? İki insanın birbirini tamamlaması o iki insanın farklı olmaları anlamına gelir. Farklı özelliklere sahip iki insan ancak birbirini tamamlayabilir. Farklı özelliklere sahip iki insan mıdır uyumlu olan? Birbirine çok benzeyen, aynı özelliklere sahip olan iki insan da aynılıklarının verdiği tahammülsüzlük katsayısının yüksekliği nedeniyle uyumsuzluk yaşamazlar mı? Nedir peki uyumlu iki insanın tanımı? Bence hayata aynı pencereden bakıp, görüntü karşısında birbirlerinin göremedikleri noktaya odaklanırken geniş perspektifte aynı görüntüyü görebilen ve aynı kokuyu, sesi, rengi hissedebilen insanlardır uyumlu insanlar. Yani bir noktada benzer özelliklere sahipken, bir noktada birbirini tamamlayan, dolayısıyla farklı özelliklere sahip, ama her hâlükârda aynı frekansta yaşayan insanlardır uyumlu insanlar.
Bugüne kadar kendimle uyumlu bir insan tanımamış olmam bu tanımın doğruluğunu biraz olsun açıklıyor sanırım. Bana çok benzer insanlar da tanıdım, benden çok farklı insanlar da… Ama tanıdığım onca insana rağmen bugüne kadar hiç kimse için “işte bu insan benimle uyumlu insandır!” diyemedim. Her tanıdığım insanda uyumsuz bir nokta gözüme battı. Uyumsuzluk düşüncesi gece’yle birlikte uykusuzluk durumunu da getirdi bana.

Tuna BAŞAR

on4ekim’12gecesi
Kategori:
Like

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget